Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Елон Маск и понатаму e фасциниран од автомобилот-подморница
 
Spodeli
08 June 2017, 03:28


Елон Маск и понатаму e фасциниран од автомобилот-подморница   Елон Маск и понатаму e фасциниран од автомобилот-подморница
Што треба овој пат да се очекува од најголемиот визионер на денешницата?...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

На виделина е нов проект, Маск дефинитивно нема недостаток на инспирација.
 
Елон Маск не крие дека е фасциниран од автомобилите кои можат да се конвертираат во подморница, а во тој дух и пред неколку години го купи и најпознатиот таков автомобил на светот, Lotus, кој е користен во филмот за Џејмс Бонд.
 
Меѓутоа, Маск ги купи и правата на подморница, а наводно дедицирал и дел од својот тим на развој на новата играчка.
 
Наводно бил разочаран кога видел дека трансформацијата на овој Lotus во подморница не е можна на начин на тоа како го замислувал, но тоа го мотивирало да работи на нов проект и да го направи својот сон реалност.
 
Со оглед на тоа дека Маск воглавно се што ќе замисли и остварува, многу не интересира каков крај ќе има оваа приказна.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил