Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Lamborghini Huracan со преку 2500 коњски сили (видео)
 
Spodeli
08 June 2017, 02:54


Lamborghini Huracan со преку 2500 коњски сили (видео) Lamborghini Huracán Lamborghini Huracan со преку 2500 коњски сили (видео)
Разраениот бик стана непобедлив рекордер...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Lamborghini Huracan со 2500 коњски сили, е нов рекордер на половина милја, достигна максимална брзина од 402 километри на час.
 
Фирмата Underground Racing и нивниот Lamborghini Huracan се нови рекордери на расојание од половина милја, со брзина од преку 402 километри на час.
 
Lamborghini Huracan на америакнскиот тјунер Underground Racing стана најбрзиот полусериски автомобил на светот, имајќи во предвид да на @wannaGOFAST настанот во Северна Каролина, на патеката долга половина милја, оствари брзина од дури 250,27 милји на час, односно 402,78 километри на час.
 
Според достапните податоци, овој Huracan со својот 5,2 литарски V10 мотор, благодарение на обилните преправки и двата големи турбо полначи, успеа да добие моќност од 2500 и 3000 коњски сили, а сите тие коњски сили, на асфалтот се пренесуваа преку сите четири тркала.
 
Колку овој Huracan е навистина импресивен, ни кажува податокот да на четвртина милја (402 метри), постигна брзина од 188 милји на час, односно 302,5 километри на час.
 
Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил