Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Технологија > Ford патентираше нов вид на седишта за автомобили
 
Spodeli
08 June 2017, 02:51


Ford патентираше нов вид на седишта за автомобили   Ford патентираше нов вид на седишта за автомобили
Седиште со роботизирани механички нозе...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Вистинска револуција во светот на автомобилизмот...
 
Ford одлучи да се погрижи и за постарата популација која ги користи нивните автомобили, како и за оние кои поради здравствени проблеми имаат оневозможено или отежнато движење.
 
 
Во таа сисла, тие претставија и нов вид седишта за автомобили, кои имаат скриени механички нозе. 
 
Додека е во автомобилот, седиштето изгледа и се однесува како класично автомобилско седиште, а кога треба да излезе надвор, се активираат механички нозе, кое личноста заедно со седиштето го изнесуваат надвор од возилото.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Технологија 
 
 
 


Одберете нов автомобил