Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Што се знаеме за Tesla Model 3?
 
Spodeli
04 June 2017, 19:18


Што се знаеме за Tesla Model 3? Tesla Model S  Што се знаеме за Tesla Model 3?
Следниот месец не очекува и официјална премиера...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Најочекуваниот автомобил на денешницата е секако Tesla Model 3, кој за разлика од досегашните модели, Tesla конечно ќе може да си обезбеди модел за поширок број на луѓе.
 
Засега е познато дека основниот модел ќе чини околу 35.000 долари.
 
Со оглед на тоа дека 400.000 луѓе го чекаат овој автомобил, доколку сега порачате примерок, најверојатно ќе го чекате барем 18 меци.
 
Во внатрешноста на моделот се крие 15 инчен екран кој ќе служи како централно место за приказ на сите важни информации за возењето, а за разлика од останатите Tesla модели, овој нема да биде фиксно вграден во арматура.
 
Што се однесува до перформансите, Model 3 наводно од 0 до 100 километри на час, би требало да забрзува за 5,6 секунди, а автономијата на моделот би требало да изнесува околу 400 километри.
 
Овој автомобил ќе биде достапен во стотина различни комбинации со дополнителна опрема, помеѓу кои ќе се најде и можноста за целосно самоуправувачки автомобил.

Tesla Model S
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил