Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Пристигнува Subaru BRZ STI
 
Spodeli
04 June 2017, 19:17


Пристигнува Subaru BRZ STI Subaru BRZ Пристигнува Subaru BRZ STI
Јапонски автомобил чија премиера е закажана на 8 јуни...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Subaru за неколку дена ни подготвува претставување на нов модел.
 
На својот Twitter профил не почестија со тизер фотографија од новиот спортски автомобил, а изгледа дека станува збор за моделот BRZ STI.
 
На фотографијата се гледа STI ознака на големото задно крило, кое е монтирано на задниот дел на автомобилот.
 
Иако никој од Subaru не потврди дека за една недела ќе биде откриен моделот BRZ STI, се шпекулира дека станува збор само за аеродинамички додатоци, кои ќе помогнат моделот BRZ да биде уште побрз.
 
Прототипот на автомобилот се тестираше во Америка, а што навистина ќе излезе очекува да видиме набрзо. Не треба ниту да се напомене дека со нетрпение го очекуваме претставувањето на овој модел.

Subaru BRZ
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил