Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Saab се враќа, но како NEVS
 
Spodeli
04 June 2017, 19:02


Saab се враќа, но како NEVS   Saab се враќа, но како NEVS
Електричен седан со четири врати и автономија од 300 километри...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Компанијата National Electric Vehicle Sweden, односно NEVS објави неколку фотографии од својот автомобил 9-3.
 
 
Станува збор за освежен Saab, но NEVS нема права на користење на тоа име. Моделот 9-3 е електричен седан со четири врати, а Швеѓаните потврдија дека во понудата нешто подоцна ќе има и караванска верзија 9-3Х.
 
 
Не се објавени никакви информации поврзани со пакетот батерии, кои ќе се најдат под лимот, но од NEVS велат дека автономијата на моделот ќе изнесува 300 километри.
 
 
Швеѓаните веќе од неколку кинески коммпании примија дури 150.000 порачки за 9-3, а тоа за почеток воопшто не е лошо.
 
 
NEVS 9-3 конептот својата премиера ќе ја има во Шангај на 7-ми јуни.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил