Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Супер автомобили > Најскап автомобил на светот: Уникатен Rolls-Royce Sweptail
 
Spodeli
02 June 2017, 11:40


Најскап автомобил на светот: Уникатен Rolls-Royce Sweptail  Најскап автомобил на светот: Уникатен Rolls-Royce Sweptail
Најскап автомобил на светот: Уникатен Rolls-Royce Sweptail...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Доколку имате доволно пари и влијание, можно е и престижниот Rolls-Royce да направи уникатен модел само за вас, како што е овој Sweptail, кој според наводите, веројатно е и новиот најскап автомобил на светот

Да, и суперлуксузниот Rolls-Royce полека влегува во играта на персонализација и производство на моделите исклучиво кон барањата на богатите клиенти. Тоа го потврдува и нивниот најнов автомобил кој го носи името Sweptail, кој овие денови беше претставен на традиционалниот саем Concorso d'Eleganza Villa d'Este, во Италија.
 
Во прашање е уникатен примерок, двосед, направен исклучиво за еден клиент, според неговите желби, а базиран е на архитектурата на моделот Phantom VII Cupe. Она што е познато дека сопственикот на овој автомобил соработувал во изработката со пресижната британска марка во период од дури четири години, колку што било потребно овој модел да настане.
 
 
Овој автомобил е придвижуван од 6,75 литарски V12 мотори, кој потекнува од споменатиот Phantom VII, а тука исто така завршува и сличноста со било кој друг Rolls-Royce производите, имајќи во предвид дека ентериерот е крајно персоналиризан, а исто така автомобилот поседува и шише шампањ, кое од автомобилот излегува од посебна преграда по притиснување на специјално копче.
 
Што се однесува до цената на овој автомобил, секако истата се држи во тајност, меѓутоа, веќе се појавија шпекулации дека овој автомобил чини неверојатни 10 милиони фунти. Иако претставниците на британската марка ова не го потврдија, ниту демантираа, Torsten Muller-Otvors, CEO-то на Rolls-Royce напомена дека ова е најскапиот автомобил кој некогаш бил произведен.
 
 
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Супер автомобили 
 
 
 


Одберете нов автомобил