Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Концепт > Nissan го најави концептот Vmotion 3.0
 
Spodeli
30 May 2017, 10:38


Nissan го најави концептот Vmotion 3.0  Nissan го најави концептот Vmotion 3.0
Концептот на кросовер од иднината, со опција за самоуправување и персонализација на истиот....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

По примерот на концептот Vmotion 2, кој е претставен на саемот за автомобили во Детроит, а кој ја претставуваше иднината на електричниот седан од перспектива на Nissan, сега на ред е и нов концепт, кој ќе покаже како ќе изгледа визијата на компанијата поврзана со иднината на електричните кросовери автомобили.

Концептот го носи името Vmotion 3, а според информациите од компанијата ќе биде темелен на три клучни карактеристики како што се поврзаноста, самоуправувањето и електричниот погон.

Конецптот ќе ги освои новите дизајнерски елементи на компанијата, кој наскоро би требало да ги превземат сите нови модели на Nissan. Повеќе информации поврзани со новиот концепт на Nissan, се очекуваат наскоро.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Концепт 
 
 
 


Одберете нов автомобил