Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Технологија > Daimler отвора голема фабрика за батерии
 
Spodeli
30 May 2017, 10:35


Daimler отвора голема фабрика за батерии  Daimler отвора голема фабрика за батерии
Дел од големиот план кој ќе ја разелени понудата на возила на Daimler...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Daimler направи голем чекор во транзицијата од мотори со внатрешно согорување кон зелените технологии. На педесетина километри од Дрезден, положен е камен темелник за новата фабрика, која ќе биде завршена во 2018 година, а која ќе се простира на површина од 50 акри. 

Фабриката ќе служи за производство и развивање на најсовремени батерии за зелените автомобили.
Оваа фабрика е дел од големиот план, според кој Daimler до 2022 година, планира да има целосно електрични модели во сите категории на возила во кои сега е присутен.
 
Новата фабрика е одговор на Tesla, која во тој дел, стигна навистина далеку во споредба со останатите производители на автомобили.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Технологија 
 
 
 


Одберете нов автомобил