Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Во план е и vRS верзија на Škodа Karoq
 
Spodeli
23 May 2017, 10:58


Во план е и vRS верзија на Škodа Karoq  Во план е и vRS верзија на Škodа Karoq
Технолошкиот близнак на Seat Ateca Cupra, е се уште во фаза на дискусија и разгледување...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Иако се уште не сплавнаа емоциите од претставувањето на моделот Škoda Karoq, започнаа шпекулации за нов, посилен модел кој ќе го носи додатокот vRS.

Наводно, таков модел е во план, а истиот ќе ја дели технологијата со Seat Ateca Cupra. 
Тоа значи дека овој нов модел, веројатно би користел 4-цилиндарски мотор со 300 коњски сили (223 kW).
Бернхард Маиер изјави дека очигледно постои заинтересираност на пазарот за таквиот модел, но се уште не е донесена конечната одлука. 
 
Се до тогаш, купувачите ќе можат да го купат најсилнит стандарден Karoq, кој е придвижуван од 1,5 TSI Evo мотор, со моќност од 150 коњски сили.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил