Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Hyundai Tucson добива N ознака
 
Spodeli
23 May 2017, 10:29


Hyundai Tucson добива N ознака Hyundai Tucson Hyundai Tucson добива N ознака
Корејскиот SUV модел ќе добие подобри тркала, подобрени возни карактеристики и многу повеќе сила...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Спортскиот оддел на Hyundai има полни раце работа, а веројатно така ќе продолжи и во иднина. 

Наскоро ќе дебитира и i30 N, но тоа е само почеток ан спортските верзии на многу модели на корејскиот производител.
Од Hyundai дадоа знак дека веројатно N ознака ќе добие и Tuscon. Спортскиот SUV би добил спортски тркала, подобрени возни карактерстики и многу поголема моќност. Но и многу повеќе од тоа.
 
Одлуката, која не изненадува. Веќе пишувавме дека SUV моделите се повеќе и повеќе се барани кај купувачите.
 

 


Hyundai Tucson
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил