Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Тјунинг > Чудовиште: Mansory Mercedes-AMG GLS 63
 
Spodeli
15 May 2017, 23:29


Чудовиште: Mansory Mercedes-AMG GLS 63 Mercedes-Benz GL Off Roader 2012 Чудовиште: Mansory Mercedes-AMG GLS 63
Германската тјунинг-куќа Mansry, која се занимава со преработка на луксузни автомобили, претстави нов Mercedes-AMG GLS 63 со неверојатни 840 коњски сили...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Моделот на Mercedes, GLS 63 доби нов изглед во Mansory стил, се со цел да привлече огромно внимание. На предниот дел од автомобилот, домиинираат големите всисувачи за воздух, а тука е и спојлерот под браникот, како и интегрирани LED дневни светла.

Единствената хауба допринесува кон мускулестиот изглед, совршено вклопувајќи се со проширените "колкови" на автомобилот. Задниот дел на автомобилот е поширок за 40 милиметри благодарение на новите панели, над кои се наоѓа Mansory спојлер, дифузер и четири издувни цевки.
 
Се со цел да се заокружи целокупниот изглед, Mansory тјунерите го опремија овој Mercedes-AMG GLS 63 со нови 22-инчни бандажи. За крај, она што овој автомобил не го прави само убав на око, туку и неверојатно моќен е стандардниот агрегат кој е преработен од нивните инжинери, кој сега испорачува неверојатни 840 коњски сили и 1.150 Nm вртежен момент.
 
 
 

 


Mercedes-Benz GL Off Roader 2012
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Тјунинг 
 
 
 


Одберете нов автомобил