Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Новиот хиперавтомобил на Ferrari пристигнува за три до пет години
 
Spodeli
12 May 2017, 12:09


Новиот хиперавтомобил на Ferrari пристигнува за три до пет години  Новиот хиперавтомобил на Ferrari пристигнува за три до пет години
Нема да добие мотор од F1 болид, но новиот хибриден автомобил ќе поседува моќност од најмалку 1100 коњски сили....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Во Ferrari работат на наследник за хибридниот модел LaFerrari. Ќе биде интересно да се види како инжинерите од Маранело ќе го надминат сопственото хибридно ремек-дело.

Поготово кога се знае дека под хаубата се наоѓа 6.3 литарски V12 агрегат спарен со електромотор, кои во комбинација развиваат 963 коњски сили и 900 Nm. 
 
Овој автомобил од 0 до 100 километри забрзува за 2,9 секунди, додека неговата максимална брзина изнесува 350 километри на час. Наследникот ќе пристигне на пазарот за три, до најмногу пет години. Се размислувало да во новиот хиперавтомобил биде вграден погонски склоп од F1 болид, но од тоа се откажале во последен момент поради бројните делови кои морале постојано да се произведуваат поради трајност. 
 
Ferrari со тоа се обиде со моделот F50, но експериментот за жал беше неуспешен. Новиот хиперавтомобил исто така ќе има хибриден погонски склоп, а веројатно ќе поседува моќност од најмалку 1100 коњски сили.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил