Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
Насловна > Новости > Електрични автомобили > Расте бројот на резервации за Tesla Model 3
 
Spodeli
12 May 2017, 12:05


Расте бројот на резервации за Tesla Model 3 Tesla Model 3 * Расте бројот на резервации за Tesla Model 3
Иако голем број на купувачи се откажаа поради чекањето, листата на резервации надмина 450.000...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Паралелно на тоа што се уште овој модел не е влезен во сериско производство, како и тоа дека најверојатно на автомобилот ќе се чека неколку години, листата на резервации за Model 3 автомобилот непрекинато расте.
 
Елон Маск изјави дека станува збор за вистински феномен.
 
Неколку дена откако официјално е отворена книгата за порачки, нивниот број досегна 400.000 примероци, добар дел од купувачите оладија разбирајќи дека автомобилот ќе го чекаат со години.
Меѓутоа, новите порачки продолжија да пристигнуваат, така што после започнувањето на производството на овој автомобил, уште од напред ќе бидат продадени речиси 450.000 примероци, колку што заинтересирани моментално се најдоа на листите.
 
Доколку рецензиите на производниот модел бидат добри, не се ни сомневаме дека порачките дополнително ќе растат.
 

 

 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Електрични автомобили 
 
 
 


Одберете нов автомобил