Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
Насловна > Новости > Електрични автомобили > Потврдено: Tesla Model Y доаѓа во 2019 година
 
Spodeli
09 May 2017, 00:36


Потврдено: Tesla Model Y доаѓа во 2019 година  Потврдено: Tesla Model Y доаѓа во 2019 година
Во автомобилот ќе се вградува нов пакет на батерии, кои ќе имаат помала количина на жици...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Во фабриката на Tesla во идните години ќе има прилично голема гужва. Tesla Model 3 тукушто треба да започне со производство, а сега е познато да во 2019 година на пазарот ќе пристигне и Model Y.

Познавајќи ја историјата на Tesla, сепак може да се очекува да електричниот комапктен SUV веројатно малку ќе доцни.
 
Model Y нема да се темели на иста платформа како и Model 3. Маск има план да го поедностави производството и сака да вградува пакет на батерии со помалку жици, со што му е потребна нешто поинаква архитектура.
 
Повеќе информации за самиот модел, како и перформансите се очекуваат наскоро.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Електрични автомобили 
 
 
 


Одберете нов автомобил