Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Супер автомобили > Јапонско-италијански Франкенштајн: Toyota GT4586 во акција (видео)
 
Spodeli
09 May 2017, 00:23


Јапонско-италијански Франкенштајн: Toyota GT4586 во акција (видео)  Јапонско-италијански Франкенштајн: Toyota GT4586 во акција (видео)
Кога во јапонско спортско купе, како што е Toyota GT86, ќе вметнете V8 мотор од Ferrari 458, добивате машина која е создадена за забава во вид на дрифтање...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Toyota GT86 неодамна ја спомнувавме , и во таа прилика, нагласивме дека и покрај одличните возни карактеристики, една од најголемите замерки на тој модел е релативно слабиот мотор, кој во атмосферска форма, со 200 коњски сили, не ги задоволува критериумите на љубителите на спортските купеа.

Токму затоа, тука се и модификациите, односно популарните свапови, како што е овој, во сопственост на Ryan Tuerck! Неговата Toyota има нешто посложена нумерација - GT4586, а подобрите познавачи, во овој број веднаш ќе го препознаат и донорот за новиот мотор.

 
Да, се работи за Ferrari 458 Italia, чиј 4,5 литарски V8 мотор е вметнат во јапонското купе, а токму овде испораката на силата на задните тркала е зголемена повеќе од два пати (578 коњски сили), а со самото тоа и забавата е обезбедена!
 
Погледнете како Рајан дрифта со својот јапонско-италијански автомобил:

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Супер автомобили 
 
 
 


Одберете нов автомобил