Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Шестата генерација на Opel Corsa добива PSA технологија
 
Spodeli
04 May 2017, 13:02


Шестата генерација на Opel Corsa добива PSA технологија Opel Corsa Шестата генерација на Opel Corsa добива PSA технологија
Шестата генерација на Opel Corsa пристигнува во 2019 година...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Овој модел на купувачите ќе им биде понуден и во OPC верзија со 1.6 литарски мотор.

Новата Opel Corsa на пазарот пристигнува во 2019 година. Шестата генерација требаше да добие технологија превземена од General Motors, но овие денови сепак е одлучено да PSA групацијата, го опреми автомобилот на Opel од "B сегментот" со делови, подвозје и технологија.
 
Понудата на моторите нема да биде изненадување, под лимот ќе се вградуваат 3 и 4 цилиндарски дизел и бензински мотори, но постои и можност за лесна електрификација.
 
На купувачите ќе им биде достапна и OPC верзија на Corsa со 1,6 литарски мотор. Така што, новата Corsa ќе биде своевиден технолошки роднина на неодамна воведениот Citroen C3 и идниот Peugeot 208.
 

Opel Corsa
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил