Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
Насловна > Новости > Електрични автомобили > Новата генерација на електрични возила на Citroen, пристигнува во 2020 година
 
Spodeli
04 May 2017, 12:53


Новата генерација на електрични возила на Citroen, пристигнува во 2020 година  Новата генерација на електрични возила на Citroen, пристигнува во 2020 година
Автомобилите ќе бидат изградени на CMP платформа и ќе имаат автономија од 450 километри...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Citroen е подготвен за втората фаза во развојот на електричен погонски склоп.

Челниците на францускиот автомобилски производител објавија дека идната генерација на нивните електрични возила, ќе пристигне во 2020 година.
 
E-CMP платформата, развиена од PSA групацијата, ќе им овозможи на новите електрични Citroen автомобили да имаат одлична автономија од 450 километри.
 
Citroen во актуелната понуда има два електрични автомобили, C-zero, мал градски електричен автомобил кој минатата година во Европа беше продаден во 1827 примероци и моделот e-Mehari, мал кабриолет кој во 2016-та година беше купен од 547 европјани.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Електрични автомобили 
 
 
 


Одберете нов автомобил