Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Volkswagen го продава Ducati?
 
Spodeli
02 May 2017, 10:49


Volkswagen го продава Ducati?  Volkswagen го продава Ducati?
на продажба оди омилениот бренд на поранешниот CEO Фердинанд Пиешс...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Казните во склоп на скандалот Dieselgate, беа многу поблаги во однос на очекуваниот, но на Volkswagen му се потребни уште средства се со цел да ја санира целокупната штета.

Со оглед на тоа што Audi,  Škoda и Volkswagen работат беспрекорно, на продажба веројатно ќе се најде производителот на моторцикли Ducati. 
 
Ducati е во концернот од 2012 година, кога беше купен од Audi за 935 милиони долари.
Volkswagen сега е во фаза на преговори со неколку потенцијални купувачи, после што ќе одлучи дали и на кој ќе го продаде.
 
Според шпекулациите од минатата година, можна е продажба и на Scania и Man, но тие се уште не се најдоа на листата за понуди за продажба од страна на гигантот.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил