Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Тјунинг > Новиот Mercedes-AMG A45 ќе развива повеќе од 400 коњски сили
 
Spodeli
30 April 2017, 15:41


Новиот Mercedes-AMG A45 ќе развива повеќе од 400 коњски сили Mercedes-Benz A-Class 2012 Новиот Mercedes-AMG A45 ќе развива повеќе од 400 коњски сили
Идната генерација на спортскиот комапкт од Штудгард пристигнува во 2019 година...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Mercedes-AMG и Audi Sport ќе продолжат да доминираат во класата на комапктни автомобили. Шефот на AMG оделот, Тобијас Моерс, за 2019 година најави нова генерација на моделот А45.

Според првичните информации, овој модел ќе биде многу помоќен од актулениот Audi RS3 Sportback, кој развива 395 коњски сили. Всушност, не ни очекувавме дека ќе биде послаб.
 
Mercedes-AMG A45 ќе испалува повеќе од 400 коњски сили, но за попрецизна бројка, најверојатно ќе се донае на официјалната премиера на автомобилот.
 
 
 

Mercedes-Benz A-Class 2012
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Тјунинг 
 
 
 


Одберете нов автомобил