Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Тјунинг > Нов рекордер: Honda Civic Type R најбрз продукциски автомобил со преден погон
 
Spodeli
27 April 2017, 06:41


Нов рекордер: Honda Civic Type R најбрз продукциски автомобил со преден погон Honda Civic Type R Нов рекордер: Honda Civic Type R најбрз продукциски автомобил со преден погон
Honda Civic Type R постави нов рекорд за автомобили со преден погон, завршувајќи еден круг на Nurburgrin за 7 минути и 43 секунди...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Новата Honda Civic Type R е најбрзиот автомобил со преден погон на познатата патека Nurburgring Nordscleife! Споменатиот автомобил еден круг во "Зелениот пекол" го заврши за 7 минути и 43,8 секунди, што е за 5,41 секунда побрзо во однос на досегашниот рекордер - Volkswagen Golf GTI Clubsport S, како и 6,8 секунди побрзо од претходниот Civic Type R, кој едно време го држеше рекордот.

Новиот рекордер е придвижуван од сериски 2,0 литарски VTEC турбо агрегат од 320 коњски сили, унапредена верзија во однос на претходниот Civic Type R.
 
Всушност, преносните односи кај овој модел се нешто пократки во однос на претходникот, додека масата на возилото е за 16 килограми помала.
 
Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:
 


Honda Civic Type R
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Тјунинг 
 
 
 


Одберете нов автомобил