Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
Насловна > Новости > Електрични автомобили > Mini на струја пристигнува во 2019 година
 
Spodeli
27 April 2017, 06:15


Mini на струја пристигнува во 2019 година  Mini на струја пристигнува во 2019 година
Овој автомобил би требало да се продава во целиот свет, а истиот би се производувал во континентална Европа...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Mini е во мини проблеми. Продажбата во 2016 година не одеше баш според планираното, посебно во Америка, па на Британците им се потребно нова златна жица.

А таа е - електричен автомобил. Шефовите на Mini уште кон крајот на минатата година направија Електрично возило, а сега пристигна и официјална потврда дека електричниот модел пристигнува во салоните во 2019 година.
 
Според планираното, овој автомобил на Mini треба да се продава во целиот свет, односно нема да биде резервиран само за одбрани пазари.
 
Поради Brexit, електричниот Mini автомобил, ќе се произведува во континентална Европа.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Електрични автомобили 
 
 
 


Одберете нов автомобил