Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
Насловна > Новости > Електрични автомобили > Volkswagen најавува намалување на цените на електричните возила
 
Spodeli
24 April 2017, 09:32


Volkswagen најавува намалување на цените на електричните возила Volkswagen E-Golf * Volkswagen најавува намалување на цените на електричните возила
Дали е ова некакво извинување од страна на компанијата или поинаква продажба стратегија?...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Да, ваквиот чекор никој не го очекуваше од Volkswagen групацијата, токму поради скандалот Dieselgate, поради кој компанијата беше казнета неколку милијарди долари поради измама со издувните гасови.

Новиот чекор на групацијата Volkswagen, покрај тоа што донесе одлични вести за купувачите, донесе прекрасни вести и за нашата планета.

Volkswagen групацијата планира да во наредниот период ги спушти цените на електричните автомобили.

Едно од официјалните лица на Volkswagen групацијата изјави дека целта на компанијата е да во наредниот период ценовно ги приближи електричните  модели до оние чиј мотори користат фосилни горива.

После Dieselgate, Volkswagen групацијата се фокусира на електрификација. Пред овој гигант настапуваат и Audi и Porsche кој во соработка со останатите големи производители работат на воспоставување на мрежа на суперполначи должд најважните европски патишта.

Volkswagen претстави цела низа електрични 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Електрични автомобили 
 
 
 


Одберете нов автомобил