Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
Насловна > Новости > Електрични автомобили > И Tesla почна да отповикува возила - 53.000 возила поради проблем со рачната сопирачка
 
Spodeli
24 April 2017, 09:28


И Tesla почна да отповикува возила - 53.000 возила поради проблем со рачната сопирачка  И Tesla почна да отповикува возила - 53.000 возила поради проблем со рачната сопирачка
Проблемите се појавија кога дел од возачите пријавија дека рачната сопирачка, е невозможно да се исклучи...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Tesla објави глобално отповикување на дури 53.000 примероци на Model S и Model X кои се произведени во 2016 година.

Причината за отповикувањето е потенцијалниот проблем со рачната сопирачка, кој се случил поради неколку технички недостатоци, кои прават таа да не функционира исправно, така што на некои возила не може истата да се исклучи, поради што возилото не може едноставно да тргне.
 
Не е забележана ниту една сообраќајна несреќа поради оваа неправилност, а Tesla проценува дека сопирачката би можела да биде подложна на замена на 2% од отповиканите возила.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Електрични автомобили 
 
 
 


Одберете нов автомобил