Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Honda влегува во импресивен воздушен тунел
 
Spodeli
24 April 2017, 09:22


Honda влегува во импресивен воздушен тунел  Honda влегува во импресивен воздушен тунел
Симулирање на брзина на ветер од 309 километри на час....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Honda најави инвестиција од 124 милиони долари во САД, каде што ќе гради импресивен воздушен тунел наменет за тестирање на своите модели.

Новиот воздушен тунел ќе овозможи постигнување на брзина на ветер од дури 309 километри на час.
Тунелот ќе биде опремен со цела низ сензори, вклучувајќи и камери и микрофони, а примарната намене на тунелот ќе биде усовршување на обликот на возилото се со цел да се креира најмалиот отпор на воздухот, што би овозможило автомобилот да има потивко и попријатно возење.
 
Во тунелот ќе можат да се тестираат и до пет возила истовремено, а ќе нуди и услуги на трети страни.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил