Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
Насловна > Новости > Електрични автомобили > Citigo ќе биде првата електрична Škoda
 
Spodeli
24 April 2017, 09:20


Citigo ќе биде првата електрична Škoda Škoda Citigo Citigo ќе биде првата електрична Škoda
На пазарот пристигнува во 2020 година, а до 2025 година, чесите ќе претстават уште четири електрични возила....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Наскоро и чешкиот автомобилски произведувач пристигнува на пазарот на електрични автомобили.

На автомобилскиот саем во Шангај, Škoda го претстави Vision E Concept-от, со која ја најави серијата на електрични возила.

Првите возила пристигнуваат во 2020 година, а сите се уверени дека станува збор за кросовер купе, но сепак првата електрична Škoda ќе се темели на моделот Citigo.
 
Можеби ова изгледа како совршено логичен чекор на компанијата, бидејќи сличниот модел VW UP има добри продажни резултати, но и Seat наскоро доаѓа со електричен модел Mii.
 
Citigo ќе биде првиот електричен автомобил на Škoda, додека компанијата до 2025 година, има во план да претстави уште четири електрични возила.
 

Škoda Citigo
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Електрични автомобили 
 
 
 


Одберете нов автомобил