Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
Насловна > Новости > Електрични автомобили > Tesla го проширува својот бизнис, започнува да произведува камиони и пик-ап автомобили
 
Spodeli
22 April 2017, 11:44


Tesla го проширува својот бизнис, започнува да произведува камиони и пик-ап автомобили  Tesla го проширува својот бизнис, започнува да произведува камиони и пик-ап автомобили
Шефот на компанијата, Елон Маск официјално потврди дека пристигнува првиот камион на Tesla но и првиот пик-ап автомобил....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Камионот пристигнува оваа есен, додека пак за пик-ап автомобилот ќе почекаме 18 месеци.

Основачот и сопственикот на Tesla, Елон Маск преку социјалните мрежи објави за јавноста и го потврди интезивното работење на камион, како и пик-ап модел на компанијата.
 
Тој потврди дека тимот задолжен за изработка на камионот завршил одлична работа, со што новостите се очекуваат идниот месец. Тој исто така нагласи дека повторно ја преминале границата, со оглед дека не елаборирал тој дел, така што започнаа разорни претпоставувања.
 
Наводно, новито камион ќе биде опремен со самоуправувачка технологија, а благодарение на големиот простор кој е наменет за сместување на батериите, наводната автономија би можела да изнесува повеќе од 80 километри, што е единствена негативна страна на возилото.
 
Но сепак, мислиме дека најдобрата компанија во светот на автомобилизмот, со сигурност нема да ги остави овие бројки непроменети.
 
Што се однесува до пик-ап моделот на компанијата, тој се очекува дури за 18 месеци.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Електрични автомобили 
 
 
 


Одберете нов автомобил