Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Porsche Mission E и Bentley EXP ќе се базираат на иста платформа
 
Spodeli
22 April 2017, 11:39


Porsche Mission E и Bentley EXP ќе се базираат на иста платформа  Porsche Mission E и Bentley EXP ќе се базираат на иста платформа
Кратење на трошоците поради Dieselgate скандалот продолжува...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Се со цел да ги намалат трошоците и да заштедат на финансиски средства за плаќањето на силните трошоци поврзани со Dieselgate скандалот, Porsche, Bentley и Volkswagen бараат начин како да ја споделат технологијата и да дефинираат заеднички развој, така што ќе заштедат околу 100 милиони евра годишно.

Еден од начините ќе биде и развојот на заеднички платформи, спојување на продажните тимови и воспоставување на заеднички процедури за тестирање на квалитетите. 
 
Првата во низа такви активности ќе биде развојот на заедничка платформа за моделите Mission E и Bentley EXP. Да се потсетиме, EXP би требало да биде целосно електричен модел, со автономија од 420 километри и максимална брзина од 322 километри на час.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил