Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Концепт > Seat објави тизер фотографија за Aron
 
Spodeli
19 April 2017, 23:56


Seat објави тизер фотографија за Aron  Seat објави тизер фотографија за Aron
Метежот во Б кросовер сегментот ќе стане уште поголем....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Renault Captur, Peugeot 2008, Nissan Juke, Opel Mokka, а на есен добиваат уште еден конкурент - пристигнува Seat Aron. Премиерата ќе ја има на есен во Франкфурт

Шпанците објавија тизер фотографија која не открива премногу, но потврдува дека станува збор за кросовер.
 
Aron ќе биде изграден на иста платформа како и Ibiza, а ќе ја превземе и палетата на мотори.
Овој автомобил ќе биде достапен само со преден погон, но тоа и го очекувавме. Aron после Ateca ќе биде вториот кросовер на Seat, но во 2019 година, ќе им се придружи уште еден член во семејството. 
Името се уште не е познато, но се шпекулира дека ќе биде Seat верзија на VW Tiguan Allspace.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Концепт 
 
 
 


Одберете нов автомобил