Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Поубавата страна на индустријата - Девојки кои работат во производствените погони на Lada
 
Spodeli
09 April 2017, 12:35


Поубавата страна на индустријата - Девојки кои работат во производствените погони на Lada  Поубавата страна на индустријата - Девојки кои работат во производствените погони на Lada
Големи допринос за десетици илјади возила на Lada кои годишно ги напуштаат производните хали, имаат и припадничките на понежниот пол кои работат во AvtoVAZ погоните....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Најголемиот советски, а сега руски производител на патнички возила, AvtoVAZ, во светот познат како Lada, полека се ослободува од старото комунистичко наследство, а соработката со корпорацијата Renault Nissan резултираше со некои нови, атрактивни модели.

Но, дали некогаш сте се запрашале што стои позади десетиците илјади возила кои годишно ги напуштаат производните погони? Да, во халите има и дами, а за тоа потврдуваат и фотографиите во продолжение.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил