Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Супер автомобили > Во чест на славните предци: Nissan 370Z Heritage Edition
 
Spodeli
09 April 2017, 12:27


Во чест на славните предци: Nissan 370Z Heritage Edition Nissan 370Z Во чест на славните предци: Nissan 370Z Heritage Edition
Nissan на претстојниот Меѓународен саем за автомобили во Њујорк ќе претстави специјална Heritage Edition верзија на моделот 370Z....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Направена во чест на "Z-иконите" на Nissan, кој веќе наполнија 50 години, унпаредената верзија на моделот 370Z ни носи нови светлосни групи напред и позади, изменета колорна шема на задниот дел и ново Exedy квачило за модел опремен со мануелна трансмисија.

Силата на моторот доаѓа од познатиот 3,7 литарски атмосферски агрегат со моќност од 333 коњски сили, каде што силата се пренесува на задните тркала со помош на автоматскиот 7-степенест, како и 6-степенест мануелен менувач, со кој опционо доаѓа и Synchro RevMatch систем.
 
 
Heritage Edition доаѓа во две верзии кога станува збор за боите. Првата во понудата е Chicane Yellow жолта, каде автомобилот доаѓа со црни елементи и натписи, додека ентериерот е со нагласени жолти детали. Втората е Magnetic Black каде што автомобилот е целосно црн.
 
Nissan 370Z Heritage Edition е последната верзија на моделот 370Z, а неговиот наследник се очекува во 2019 година, кога се навршуваат точно 50 години од серијата автомобили Z на Nissan.
 
 
 

 


Nissan 370Z
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Супер автомобили 
 
 
 


Одберете нов автомобил