Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Ateca FR - малку поспортска Ateca
 
Spodeli
09 April 2017, 12:23


Ateca FR - малку поспортска Ateca Seat Ateca - 2017 Ateca FR - малку поспортска Ateca
Шпанскиот производител на авотмобил ја претсстави новата верзија на моделот Ateca. Станува збор за FR модел на првиот СУВ на SEAT кој ќе биде премиерно претставен на Саемот за автомобили во Барселона....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Екстериерот на SEAT Ateca FR верзијата се разликува од стандардната благодарение на новите 18-инчни Performancе тркала додека опционо се достапни и поголеми фелни со пречник од 19 инчи. Украсните лајсни на браниците се во бојата на каросеријата, како и спојлерот на задниот дел на автомобилот.
 
Гледано од страна, можат да се забележат хромирани прагови, кои дизајнерски се вклопуваат со слични елемнти на предниот и задниот браник, специјално дизајнирани за FR верзијата. Напред се наоѓаат редизајнирани ЛЕД светла за магла, додека целиот изглед на автомобилот е исполнет со FR natpisite.
 
 
Во внатрешноста на автомобилот се наоѓаат спортски седишта од алкантара (опционо кожа), кожен волан и мануелен менувач со црвен шав, кој дополнително придонесува кон спортскиот карактер на автомобилот. Покрај елегантните детали во сјајна црна боја, FR знакот го краси и мултифункционалниот управувач.
 
SEAT Ateca со FR пакет може да се најде на автомобилите опремени со бензински и дизел агрегати, со моќност од 150 до 190 коњски сили. Мануелната и DSG автоматска трансмисија ја пренесува силата на предните тркала (опциони на сите четири тркала кај дизел верзијата и најсилниот бензинец).
 
 
 

Seat Ateca - 2017
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил