Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Награди > Новиот Peugeot 3008 e европски автомобил на годината
 
Spodeli
06 March 2017, 21:00


Новиот Peugeot 3008 e европски автомобил на годината Peugeot 3008 Новиот Peugeot 3008 e европски автомобил на годината
Жирито составено од 58 европски новинари од 22 земји, денес во Женева, го изгласа новиот SUV на Peugeot за Еврпоски автомобил на годината. Ова е вкупно 5та титула за Peugeot, а прва воопшто што ја освојува некој SUV модел....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Како што и ние од koli.com.mk неколку пати пишувавме, и бевме импресионирани од Peugeot 3008, стилот, ентериерот, перформансите, како и возачкото искуство беа клучни за победата на 3008, кому ова му е веќе 20та награда. 

Во друштво на силна конкуренција на нови модели, второто место на овој избор и припадна на Alfa Romeo Giulia, а трет беше новиот Mercedes-Benz Е Class.
 
 
“Car of the Year 2017”
Еве го конечниот резултат и освоените поени
  1. Peugeot 3008 II: 319 поени
  2. Alfa Romeo Giulia: 296
  3. Mercedes-Benz Е Class: 197
  4. Volvo S90: 172
  5. Citroën C3: 166
  6. Toyota C-HR: 165
  7. Nissan Micra: 135

Досега, за новиот 3008 има околу 100.000 нарачки низ цела Европа, од од кои дури 84% одбрале Allure, GT Line или GT, што значи 3008 се доживува во вистинскиот лукзуз, со се што може да понуди, а бидејќи секој автомобил се произведува во фабриката во Сошо, Франција, значи и дека секој 3008 ja има етикетата Origine France Garanti, што гарантира квалитет. 


Peugeot 3008
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Награди 
 
 
 


Одберете нов автомобил