Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > DS7 Crossback стигнува веќе во Женева
 
Spodeli
28 February 2017, 09:46


DS7 Crossback стигнува веќе во Женева  DS7 Crossback стигнува веќе во Женева
DS, како премиум сектор на PSA групацијата претставува се поинтересни модели...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Според поселдните најави, уште денес, на 28 феб ќе го претстави новиот SUV кој припаѓа во класата каде што се Audi Q5, BMW X3 и Volvo XC60.

DS7 Crossback е развиен по вкусот и за потребите на европските купувачи што е примарен таргет со кој настапува DS. Моделот е поставен на веќе постојната EMP2 платформа на Peugeot-Citroen  групацијата.
 
Во однос на погонот, се останува стандардно, освен информацијата дека ќе има нов 1.5 турбо дизел мотор
 
За повеќе информации и детали, ќе треба да почекаме до саемот во Женева, на почетокот на Март.
 
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил