Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Mercedes-AMG GT 4 ќе го нападне моделот Panamera
 
Spodeli
19 January 2017, 14:44


Mercedes-AMG GT 4 ќе го нападне моделот Panamera Mercedes-Benz AMG GT 2009 Mercedes-AMG GT 4 ќе го нападне моделот Panamera
Во салоните спортскиот седан пристигнува 2019 година, а ќе има и единствена суспензија, карактеристична само за овој модел...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Во салоните спортскиот седан пристигнува 2019 година, а ќе има и единствена суспензија, карактеристична само за овој модел.
 
 
Од Mercedes потврдија дека гласините биле точни. AMG навистина работи на луксузен седан со високи перфроманси, кој на пазарот би требало да биде ривал на Porsche Panamera.
 
Доколку се оди според планот, спортскиот седан наречен GT4, во салоните пристигнува 2019 година. Овој модел ќе се темели на модифицирана верзија на MRA платформата, на која се темелат моделите од C, E и S класата.
 
Mercedes-AMG GT4 ќе се фокусира на добивање на што е можно помала маса, па во производството на овој автомобил ќе користи што е можно повеќе аломиниум и челик со висока цврстина.
 
Исто така, единствената суспензија ќе го разликува од сите останати модели на компанијата.

Mercedes-Benz AMG GT 2009
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил