Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Што значат броевите во имињата на автомобилот Faraday Future
 
Spodeli
19 January 2017, 14:41


Што значат броевите во имињата на автомобилот Faraday Future  Што значат броевите во имињата на автомобилот Faraday Future
Електричниот кросовер кој е побрз и од суперавтомобил...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Неодамна на CES саемот за потрошувачка електроника во Лас Вегас беше претставен долгонајавуваниот модел Faraday Future FF91.
 
 
Целосно електричен кросовер долг 525 сантиметри со меѓуоскино растојание од 320 сантиметри, кој располага со моќност од 783 kW (1050 коњски сили), со 1800 Nm вртежен момент.
 
Од компанијата објаснија и што значат броевите во името. Првиот број во името ја означува големината на моделот и неговата цена, на скала од еден до девет.
 
Тоа значи дека моделот со број девет е скап и голем. Другиот број ја означува генерацијата на тој модел, што значи дека овде станува збор за прва генерација.
 
Наследникот на овој модел би требало да има ознака 92.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил