Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Се очекува наследник на Opel Meriva
 
Spodeli
19 January 2017, 14:35


Се очекува наследник на Opel Meriva Opel Meriva Се очекува наследник на Opel Meriva
Opel Crossland X стана вистински конкурент на Citroen C3 Picasso...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 За неколку дена ќе се одржи светска премиера на новиот модел Crossland X, кој судејќи според добро информирани извори би требало да го замени моделот Opel Meriva.

Исто така, овој модел има голема поврзаност и со моделот Mokka X, кој во понудата се најде како кросовер од Б сегментот.

Opel Crossland X би требало да излезе порано, но тој проект е стопиран и започнат од почеток, бидејќи имало иницијатива да се направи чистокрвен кросовер, а не само нова верзија на Meriva.
 
Главниот конкурент би требало да биде Citroen C3 Picasso, а првото вистински појавување во јавност се очекува на саемот за автомобили во Женева.

Opel Meriva
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил