Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Тимот на Рено работи на нова генерација ERS системи
 
Spodeli
19 January 2017, 14:33


Тимот на Рено работи на нова генерација ERS системи  Тимот на Рено работи на нова генерација ERS системи
Партнерството со Infiniti доведе до трансфер на технологии...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Рено објави дека интензивно работи на целосно нов болид за Formula 1, со оглед на тоа што, според нивните зборови, моторот кој се користи во последните три сезони е искористен до своите крајни потенцијали.
 
 
Моторот ќе има целосно нова архитектура, а втората најважна новост е воведување на нова, втора генерација систем за обновување на кинетичката енергија, ERS.
 
Резултатот на блиската соработка со Infiniti е токму ова. Ова всушност значи дека Renault технологијата ја има во својот дом, што овозможува брз развој и целосен надзор на проектот.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил