Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Технологија > Отсега порачка на Uber по пат на Google Maps
 
Spodeli
19 January 2017, 14:32


Отсега порачка на Uber по пат на Google Maps  Отсега порачка на Uber по пат на Google Maps
Понудата на Uber станува составен дел од апликацијата на Google...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Новата надоградба на најдобрата бесплатна навигација Google Maps донесе и една интересна нова опција.

Имено, при планирањето на патувањето, досега беше во можност да бирате патување со автомобили, велосипед, пешки или со јавен превоз.

Новата надоградба донесе и опција за користење на Uber, така што по пребарувањето на рутата со едноставно избирање на опцијата, можете да видите колку би ве чинело патувањето, колку би траело истото, како и кој автомобил и кој возач е достапен за вас.
 
Дури можете и да платите по пат на Google Maps апликацијата, што значи дека стандардната апликација повеќе не е потребно.
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Технологија 
 
 
 


Одберете нов автомобил