Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Субкомпактниот кросовер на Kia ќе го носи името Stonic
 
Spodeli
19 January 2017, 14:29


Субкомпактниот кросовер на Kia ќе го носи името Stonic  Субкомпактниот кросовер на Kia ќе го носи името Stonic
Овој модел ќе претставува вистински конкурент на Mazda CX-3...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 Kia во 2017 година влегува со големи планови околу моделот Stinger, но неодамнешниот потег, покажа дека тоа нема да биде единствен адут на компанијата оваа година.

Компанијата го заштити и името Stonic, а од добро известени извори, се дознава дека ова име ќе го носи кросовер од Б сегментот.
 
Овој модел ќе се развива паралелно со моделот на Hyundai, со тоа што сестринскиот модел се уште нема свое име.
 
Kia Stonic ќе биде рамен конкурент на Mazda CX-3, а би можел да изгледа како концептот Provo, кој беше претставен уште во 2013 година.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил