Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Mercedes-AMG го отвори првиот самостоен салон
 
Spodeli
19 January 2017, 14:28


Mercedes-AMG го отвори првиот самостоен салон  Mercedes-AMG го отвори првиот самостоен салон
После Токио, и Сиднеј до крајот на 2017 година, ќе има AMG продажен центар...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 Откако Mercedes-AMG во 2016 година го зголеми бројот на модели во понудата, дојде на ред и инфраструктурата.

 
 
Отворен е првиот Mercedes-AMG самостоен салон на светот. Во последниве девет години, отворени се 400 центри во 40 земји, но сите се интегрирани во постоечките Mercedes-Benz салони. Првиот самостоен AMG салон е отворен во Токио, а до крајот на 2017 година, и Сиднеј ќе добие свој AMG продажен центар.
 
Главната ѕвезда на салонот во Токио е Mercedes-AMG GT R, кој е претставен во 2016 година. Овој автомобил е придвижуван од 4.0 литарски V8 мотор со моќност од 585 коњски сили и 700 Nm вртежен момент.
 
 
За забрзување до 100 километри на час, потребни му се 3,6 секунди, додека максималната брзина му изнесува 318 километри на час.




Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 



Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо



 
 
 
 






Одберете нов автомобил