Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Во Европа пристигнува дизел верзија на Kia Stinger
 
Spodeli
19 January 2017, 14:26


Во Европа пристигнува дизел верзија на Kia Stinger  Во Европа пристигнува дизел верзија на Kia Stinger
Премиерата се очекува да биде на саемот за автомобили во Женева, следната година...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Откако купувачите во САД можеа да го видат новиот модел Kia Stinger, од компанијата пристигна известување дека наскоро се планира и европска премиера.
 
 
Новиот седан, својата дизел верзија ќе ја претстави на стариот континент на саемот за автомобили во Женева. Изгледа дека овој автомобил ќе биде понуден со веќе познатиот турбодизелски 2.2 литарски мотор со моќност од 197 коњски сили, кој веќе се вградува во останатите Kia и Hyundai модели.
 
Бензинската верзија на Stinger засега се нуди само во САД, каде што моментално е најсилната верзија која располага со дури 365 коњски сили, што му овозможува на моделот забрзување од 0 до 100 километри на час за само 5 секунди, и максимална брзина од 269 километри на час.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил