Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Директорите на Volkswagen намерно ги уништувале доказите
 
Spodeli
19 January 2017, 14:20


Директорите на Volkswagen намерно ги уништувале доказите  Директорите на Volkswagen намерно ги уништувале доказите
Идејата за лажирање на податоците датира уште од 2006 година...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Еден од високите функционери на VW е уапсен, а за петмина високи се трага бидејќи истрагата која е во тек утврдила дека намерно се уништувале доказите кои се поврзани за Dieselgate скандалот.
 
 
Се работи за документи и електронски мејлови. Исто така, утврдено е дека и пред избивањето на скандалот знаеле за целокупната ситуација, но свесно и понатаму одлучиле да кријат од јавноста.
 
Откриено е дека и идејата околу лажирањето на потрошувачката и издувните гасови се јавила околу 2006 година, кога била донесена стратешка одлука за силното присуство на пазарот во САД, а постоечките мотори не можеле да ги задоволат строгите норми поставени од надлежните.
 
Се претпоставува дека преостанатите пет функционери моментално се кријат во Германија.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил