Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Технологија > Nissan ги претстави своите новитети на CES 2017
 
Spodeli
07 January 2017, 05:00


Nissan ги претстави своите новитети на CES 2017   Nissan ги претстави своите новитети на CES 2017
Напредна вештачка интелигенција која е способна да управува со автомобилот подобро и од човекот...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

За претставувањето на новитетите од таборот на Nissan се погрижи главниот шеф на компанијата Карлос Гош.
 
 
Идејата позади концептот Seamless Autonomous Mobility е дополнително искористување на сензорите во автомобилот за надвладување на секојдневните невообичаени ситуации во сообраќајот.
 
 
Доколку сообраќајницата е делумно затворена поради сообраќајна несреќа и полицијата ги преусмерува возилата помеѓу колони или помеѓу несреќните возила, идејата на иницијативната на Nissan е да го превземе управувањето на возилото пред да се најдете во таква ситуација, а користејќи го умрежувањето со други автомобили да се избегне или најбезбедно да се помине низ тој предел. 
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Технологија 
 
 
 


Одберете нов автомобил