Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Започна со производство мегафабриката на Tesla
 
Spodeli
07 January 2017, 04:47


Започна со производство мегафабриката на Tesla   Започна со производство мегафабриката на Tesla
Батериите имаат висока енергетска густина, со што се гарантираат подобри перформанси на возилата...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Првите батерии излегоа од мегафабриката на Tesla во Невада. Уште во декември, Tesla започна со производство на тест батерии, но сега започна и со производство на вистински.
 
 
Првите батерии имаат ознака 2170, а дизајнирани се така да имаат високо енергетска густина во мал простор, така што овозможуваат најдобри перформанси. Мегафабриката на Tesla се уште не е завршена, изградени се само 30% од истата.
 
Кога ќе биде завршена, фабриката ќе се простира на 455.000 квадратни метри и ќе биде најголемата градба на светот. Во Фабриката моментално се вработени 2000 луѓе, но до крајот на 2017, Tesla ќе вработи уште 4500 лица.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил