Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > CES 2017: ELI Zero ќе чини 10.000 долари
 
Spodeli
07 January 2017, 04:44


CES 2017: ELI Zero ќе чини 10.000 долари   CES 2017: ELI Zero ќе чини 10.000 долари
Автономија до 120 километри, најголемата брзина на автомобилот ќе изнесува 37 километри на час...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Како што е и најавено, кинеската компанија Eli, го претстави својот мал модел Zero, кој е наменет за возење во урбани услови.
 
 
Станува збор за двосед кој е опремен со батерија од 4 kWh, која му овозможува автономија на автомобилот од 64 до 120 километри, како и најголема брзина од 37 километри на час.
 
Главен конкурент на овој автомобил е Renault Twizy кој има автономија од 100 километри и максимална брзина од 80 километри на час.
 
Производството на овој автомобил започнува во Кина следната година, а автомобилот ги исполнува и сите услови за возење низ улиците на Европа. Очекуваната цена на овој автомобил изнесува 10.000 долари.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил