Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Технологија > CES 2017: Hyundai го интегрираше “Google” во своите автомобили
 
Spodeli
07 January 2017, 04:42


CES 2017: Hyundai го интегрираше “Google” во своите автомобили   CES 2017: Hyundai го интегрираше “Google” во своите автомобили
Палете го и гасете го својот автомобил со помош на вашиот глас...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Hyundai на CES ќе ја претсави напредната интеграција на Google во своите нови автомобили, така што отсега некои од основните функции на автомобилот ќе бидат во можност да бидат контролирани со гласот на сопственикот.
 
 
Hyundai возилата се опремени со Blue Link систем и истиот е интегриран со Google, со што постои можност да го запалите вашиот автомобил со глас, а исто така, ќе можете да изговорите и адреса, при што автоматски истата ќе ви биде внесена во системот за навигација.
 
Со гласот ќе можете да ја контролирате и климата, мултимедијалниот систем, како и почетокот, крајот или статусот на полнење на електричниот автомобил.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Технологија 
 
 
 


Одберете нов автомобил