Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Концепт > CES 2017: FCA го подготвува концептот Chrysler Portal
 
Spodeli
07 January 2017, 04:38


CES 2017: FCA го подготвува концептот Chrysler Portal   CES 2017: FCA го подготвува концептот Chrysler Portal
Самоуправувачки автомобил со опција за препознавање лица...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

FCA ќе го прескокне автомобилскиот саем во Детроит за да настапи на CES, каде што ќе го претстави концептот Portal.
 
 
Новиот концепт може да прими и шест лица, а замислен е како средина за социјални настани. Акцентот кај овој концепт е ставен и на достапноста на природно светло, каде што најголем допринс има транспарентниот кров и зголемената стаклена површина.
 
 
Portal концептот има можност за автономно возење, а има и автономија од дури 402 километри. Енергијата ја добива од батерија со капцитет од 100 kWh, а со брзо полнење за само 20 минути може да се наполни за автономија од околу 240 километри.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Концепт 
 
 
 


Одберете нов автомобил