Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Видео: Bentley Bentayga забрзува како суперавтомобил
 
Spodeli
05 January 2017, 18:30


Видео: Bentley Bentayga забрзува како суперавтомобил   Видео: Bentley Bentayga забрзува како суперавтомобил
Под хаубата се ноѓа 6.0 литарски W12 мотор со моќност од 608 коњски сили и 900 Nm вртежен момент, а од 0 до 100 километри, СУВ автомобилот забрзува за само четири секунди...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Bentley Bentayga можеби е луксузен СУВ автомобил со маса од 2440 килограми, но со перформанси не заостанува ниту позади најдобрите спортисти на денешницава.
 
 
 
Објавеното видео покажува дека Bentayga до стотка забрзува за само четири секунди, а снимката открива дека британскиот СУВ за само 10 секунди забрзува од 120 километри на час до неверојатни 199 километри на час.
 
Тоа е доволно Bentayga да замени суперспортист. Впрочем, ништо помалку не очекувавме од овој автомобил, кој под својата хауба крие 6.0 литарски W12 мотор со моќност од 608 коњски сили и 900 Nm вртежен момент.
 
Bentley Bentayga беше претставен во втората половина на 2015 година и освен што е најбрз СУВ на светот, воедно е и најскап. Основниот модел чини 220.000 евра, но доколку сакате во него да има дополнителна опрема, цената може да порасне и до неверојатни 680.000 евра.
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил