Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > CES 2017: Eli го најави моделот ZERO
 
Spodeli
05 January 2017, 18:26


CES 2017: Eli го најави моделот ZERO   CES 2017: Eli го најави моделот ZERO
Џебната верзија на електроавтомобил со автономија од неверојатни 600 километри...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Eli е единствена досега целосно непозната компанија која во екот на електричната грозница се појави во последните неколку години.
 
 
Новиот модел ZERO наједноставно можеме да го опишеме како електричен Smart For Two модел. Она по што овој урбан модел би требало да ја надмине конкуренцијата е автономијата, која наводно изнесува 600 километри.
 
За само половина час од нула овој модел може да ги наполни своите батерии во висина од 40% од својот капацитет, што овозможува автономија од 280 километри. Овој автомобил, ќе биде претставен на саемот за потрошувачка електроника CES, во Лас Вегас.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил